Konec ZŤS Metalurg v Dubnici nad Váhom

ZŤS Metalurg, práce na kovářském lisuZŤS Metalurg, práce na kovářském lisu - Pár měsíců před ukončením provozu...

Stalo se, co čekal jen málokdo.

Dnes, 30.6.2019, byl definitivně ukončen provoz na kovárně ZŤS Metalurg v Dubnici nad Váhom pro údajné neuspokojivé hospodářské výsledky.

Ne, tohle jsem fakt nečekal.

Do ZŤS Metalurg (bývalá součást gigantické společnosti Závody Ťažkého Strojárstva) jsem poprvé přijel na sklonku roku 2018. Slévárna měla před sebou pár posledních týdnů života (report zde), ale ze všech stran se ozývaly hlasy, že teď se to tady konečně rozjede. Výroba se měla dál zaměřovat na kované výrobky pro důlní a železniční průmysl. A něčemu takovému nasvědčovala i má druhá návštěva v únoru 2019. Kovárna valila jeden výkovek za druhým.

Ale nestačilo to. Po zhruba půl roce tak odchází i poslední zaměstnanci z kovárny.

ZŤS Metalurg, kovárnaZŤS Metalurg, kovárna - Práce na 1000 t kovacím lisu.

Důvodem jsou prý duplicitní kapacity ve společnosti Czechoslovak Group, která ZŤS Metalurg před necelými třemi roky vzkřísila. Připomeňme, že do této skupiny patří například popradská Tatravagonka, nebo kopřivnická Tatra Metalurgie a nově i Vitkovice Heavy Machinery.

Vypadá to tedy, že se Dubnica nad Váhom stane dalším ex-průmyslovým městem s obřím brownfieldem za humny.

Kdo je na řadě teď?

Viktor Mácha
www.viktormacha.com
instagram | linkedin | facebook

Předchozí články

Váš komentář k článku

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
14612129
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace